Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety różnią się tym, albowiem dla przykładu kuwety zakrytej, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość zgadza się, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Ale w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o właściwym rozmiarze. Niektóre z nich są uzbrojone w ramkę, by łatwiej podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która po prostu nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po tymczasowości, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które usuwa zanieczyszczenia do pojemnika, czy też do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje na dół. Ten typ kuwety widnieje w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które bezustannie czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla tyciutkich kotków nie powinna być za wysoka, ponieważ może pociągać za sobą problem przy wejściu. Gdy tylko kotek już skończy 84 dzień życia życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, stąd to, byleby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kocię uwielbia rozkopywać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek zostało u góry napisane – powinno się uważać, bowiem określone kotki mogą nie akceptować takowych kocich toalet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, iż kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można wstawić do środka kocią toaletę, gdy tylko nastąpi taki przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Opłaci się co więcej kupić dodatki, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kotów