Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni jest wspaniałą okolicznością, aby poświęcić czas naszemu pupilowi. Wyjazd z ukochanym psem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, żeby zrelaksować się, w tym samym czasie dając zwierzakowi czas. Kiedy jest ciepłotrzeba myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, lubiące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą efektywnością i niewysoką ceną. Są dostępne dla psów różnorodnych wymiarów, więc łatwo kupimy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi lub substancjami syntetycznymi. Te drugie cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu na kleszcze musi być proporcjonalna do masy psa, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno na kleszcze ,jak i na pchły, dlatego zapewniają kompleksową opiekę psa. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, co więcej działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, wymagają zwiększonej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, ponieważ zarażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają pływanie konieczna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci kropli zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby chronić naszego psa w trakcie wakacyjnej wyprawy trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Karmy-dla-psow_Suche-karmy-29930.html sucha karma dla psa